Digital nomads – Porto uznane za najlepsze miejsce do pracy zdalnej – numer 1

Porto zajęło pierwsze miejsce na liście 60 miast na całym świecie. Culture Trip, brytyjska platforma podróżnicza, przeprowadziła badanie w celu zidentyfikowania najlepszych miast na świecie do pracy zdalnej – dla digital nomads. W badaniu uwzględniono takie czynniki, jak przystępne zakwaterowanie i niezawodne szybkie łącze internetowe.

W miarę jak miejsca pracy stają się coraz bardziej elastyczne, wymóg pozostawania przykutym do biurka maleje, coraz więcej mamy tzw. digital nomads. Culture Trip przeanalizowało różne najpopularniejsze miejsca na całym świecie, aby zidentyfikować najlepszą lokalizację do pracy zdalnej – czyli miejsce dla digital nomads. Badanie opiera się na pięciu głównych czynnikach, takich jak szybkość Internetu, ocena cyberbezpieczeństwa i koszt kawy. Pod uwagę wzięto również inne czynniki, w tym zakwaterowanie i atrakcje turystyczne, które są niezbędne do produktywnej podróży. 

Na liście 60 miast na całym świecie Porto znalazło się na pierwszym miejscu. Według Culture Trip, „Porto znalazło się na szczycie listy najlepszych miast na wakacje do pracy ze względu na wysoką prędkość Internetu (222,03 Mb/s), lepszą tylko od jednego innego miasta na liście, oraz solidny wynik w zakresie cyberbezpieczeństwa (97,32), co czyni je świetną opcją dla pracowników zdalnych, którzy myślą o biznesie. Miasto oferuje również dobrą równowagę między pracą a zabawą, z dużą ilością terenów zielonych, aby odetchnąć świeżym powietrzem, ustępując jedynie Limassol na Cyprze pod względem liczby ludności.

Dodatkowo, Porto ma dużą podaż Airbnb (4 251) przy średniej cenie za noc wynoszącej 71,28 GBP, jest wiele do zobaczenia i zrobienia, gdy skończysz dzień”. 

Walencja i Barcelona, oba miasta z Hiszpanii, zajmują odpowiednio 2. i 3. miejsce na podium. Wysokie wyniki Walencji w zakresie cyberbezpieczeństwa i Internetu, w połączeniu z 2701 godzinami słońca rocznie, pomogły jej osiągnąć to miejsce w rankingu. Z drugiej strony, obfitość terenów zielonych i atrakcji turystycznych w Barcelonie, wraz z ponad 6500 godzinami nasłonecznienia rocznie, przyczyniły się do jej dobrego wyniku.

Lizbona również znalazła się w pierwszej dziesiątce, zajmując piąte miejsce, a za nią uplasowały się Neapol, Marsylia, Paryż, Mediolan i Madryt. Platforma turystyczna wskazała, że „pomimo niższej prędkości Internetu wynoszącej 77,59 Mb/s, Lizbona znalazła się na liście ze względu na dobrą podaż zakwaterowania Airbnb ze średnią ceną za noc wynoszącą 94,77 GBP i jest drugim portugalskim miastem, które znalazło się w pierwszej 10. Miasto ma również mnóstwo słonecznych godzin w roku (2 801).”

Portugalia jest doskonałym miejscem dla pracowników zdalnych, digital nomads, którzy szukają nowego miejsca do życia i pracy, ponieważ oferuje idealne połączenie przystępnej ceny, jakości życia, naturalnego piękna i kultury. Portugalska wiza dla digital nomads, która weszła w życie 30 października 2022 r., stanowi dodatkową zachętę dla pracowników zdalnych do wyboru Portugalii jako miejsca docelowego.Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o możliwości relokacji do Portugalii, dostępnych wizach, nabyciu tam rezydencji podatkowej, skontaktuj się z nami.

Tutaj przeczytasz więcej o zasadach zmiany rezydencji podatkowej tutaj

Inne nasze publikacje dot. Portugalii tutaj

Strona do poprawnego działania wymaga włączonej obsługi JavaScript w przeglądarce.