Cypr Alert! Zniesienie rocznej opłaty (levy) od osób prawnych od roku 2024

Departament Rejestru Spółek i Własności Intelektualnej (Cypr) poinformował, że zgodnie z Kodeksem spółek (nowelizacja)  2024, L.25(I)/2024, która została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Republiki Cypryjskiej w dniu 15 marca 2024 r., od 2024 r. zniesiona zostanie roczna opłata dla spółek zarejestrowanych w Rejestrze Spółek (Cypr) – tzw. Levy. W dalszym ciągu obowiązuje opłata roczna za lata 2011 – 2023.

Zgodnie z Ustawą zmieniającą 2024, L.25(I)/2024 z dnia 15 marca 2024 r., w przypadku spółek, które opłaciły już opłatę roczną za 2024 r. za pośrednictwem JCC, zwrot opłat nastąpi w następujący sposób:

nadwyżka zostanie zwrócona bezpośrednio na kartę, za pomocą której dokonano płatności, bez konieczności podejmowania dalszych działań ze strony wnioskodawcy.

Jeżeli posiadasz spółkę na Cyprze lub jesteś zainteresowany rejestracją nowej spółki, skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów. Dane znajdziesz tutaj: https://pla.partners/kontakt/. Natomiast, jeśli chcesz przeczytać więcej o spółce na Cyprze, zapraszam do przeczytania https://pla.partners/spolka-na-cyprze-przeniesienie-na-wyspe-afrodyty/.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się o zmianie rezydencji podatkowej zapraszamy do naszej publikacji https://spolki.blog/rezydencja-podatkowa-3-mity-i-4-fakty/

Strona do poprawnego działania wymaga włączonej obsługi JavaScript w przeglądarce.