Masz spółkę w Singapurze? – pamiętaj o terminach!

Przeczytasz w 1 minut.

Z niniejszego wpisu dowiesz się:

  • Jakie są obowiązki sprawozdawcze spółki w Singapurze?
  • Kiedy przypadają terminy na złożenie przygotowanie i złożenie dokumentów finansowych spółki do odpowiednich organów.

Singapur – o jakich terminach musisz pamiętać prowadząc biznes w Singapurze?

Prowadząc spółkę w Singapurze trzeba pamiętać o kilku ważnych terminach do których spółka musi złożyć odpowiednie dokumenty finansowe. Dla ułatwienia poniżej zamieszczamy podsumowanie:


Spółka w Singapurze – charakterystyka

Jeżeli jeszcze nie posiadasz spółki w Singapurze a chcesz rozpocząć tam działalność, musisz przygotować następujące informacje:

– proponowana nazwa spółki;

– przedmiot działalności;

– dane członka zarządu;

– dane wspólników;

– adres spółki;

– dane sekretarza spółki’

– wysokość kapitału;

– treść umowy spółki.

Istotną kwestią jaką należy wziąć pod uwagę, to to, iż w Singapurze co najmniej jeden dyrektor musi być lokalny – osoba fizyczna – rezydent Singapuru. Jeżeli nie posiadasz takiej osoby, możemy zaproponować współpracę z lokalnym partnerem, który świadczy takie usługi dla naszych klientów.

Podobnie wygląda kwestia z adresem spółki, jeżeli nie posiadasz adresu w Singapurze pod którym możesz zarejestrować spółkę, możesz podjąć współpracę z firmą świadczącą usługi adresowe. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.


Skontaktuj się z nami

Jeżeli posiadasz spółkę w Singapurze i potrzebujesz pomocy w kwestiach prowadzenia czy rozliczenia spółki, skontaktuj się z naszymi ekspertami.

Jeżeli natomiast nie masz jeszcze spółki w Singapurze a jesteś zainteresowany rozpoczęciem tam działalności i chcesz dowiedzieć się więcej m.in. o opodatkowaniu spółki w Singapurze, zapraszamy do zapoznania się z treścią naszych powiązanych artykułów:

Strona do poprawnego działania wymaga włączonej obsługi JavaScript w przeglądarce.