Poland.Business Harbour (PBH), тобто ми запрошуємо бізнес до Польщі

Ви прочитаєте це за 3 хвилини.

З цього запису ви дізнаєтесь:

■        Що таке програма Poland.Business Harbour,

■        Які переваги участі у програмі PBH,

■        Хто може звертатися по отримання візи PBH,

■        Чому варто вибрати Польщу як відповідну країну для перенесення бізнесу?


Програма Poland.Business Harbour була запущена у вересні 2020 року, її мета – дати можливість перенести бізнес на територію Республіки Польща фахівцям ІТ та галузям, що діють у стратегічних галузях, пов’язаних із трансфером нових технологій, стартапом, а також малим, середнім та великим фірмам.

Спочатку план поширювався на громадян Білорусі, у наступні місяці він був поширений на громадян Вірменії, Грузії, Молдови, Росії, України та Азербайджану. З 5 вересня цього року програма не містить національних обмежень – тобто є доступною для всіх галузей світу, незалежно від громадянства.


Які переваги участі у програмі Poland.Business Harbour?

Насамперед у рамках програми було створено новий тип візи – віза D23 PBH, яка дозволяє розпочати роботу на території Республіки Польща без необхідності отримання дозволу на роботу. Отримання візи дозволяє відкрити індивідуальну господарську діяльність на принципах, що застосовуються для польських громадян, а також отримати візу для найближчих членів сім’ї. Діти, які продовжують навчання у польських школах, матимуть право на додаткові заняття з вивчення польської мови з метою асиміляції їх у Польщі. Крім того, учасники програми можуть розраховувати на спрощення у контакті з акселераторами, самоврядуванням, а також Спеціальними економічними зонами. Останні з них приєдналися до активної участі у програмі, пропонуючи, зокрема, тимчасові офісні та житлові приміщення для переміщених осіб та їх сімей, підтримку зв’язку підприємців з інвесторами та гранти на діяльність B+R. Програма також пропонує підтримку у формулі business concierge у рамках співпраці з Польською агенцією з інвестицій та торгівлі. Програма підтримує переїзд співробітників до Польщі за рахунок спрощення процедури отримання візи іноземцями.


Хто може звертатися по отримання візи PBH?

Подавати заявку можуть фахівці ІТ, стартапи та малі, середні та великі підприємства з усього світу. Віза видається терміном на 1 рік та дає власнику право відвідувати інші країни шенгенської зони та виїжджати до рідної країни.

Фахівці ІТ та галузі, що діють у сферах, що мають стратегічне значення, підлягають незалежно від громадянства, так званій спрощеній процедурі отримання візи. Їм лише потрібно продемонструвати зацікавленість працевлаштуванням в одній із партнерських фірм програми, а також наявність щонайменше річного досвіду роботи у галузі ІТ чи технічної освіти у галузі ІТ. Однак чи має ця інвестиція стратегічний характер для Польщі, вирішує Польське агентство з інвестицій та торгівлі (PAIH), розглядаючи кожну заявку індивідуально.

У поданій заяві має бути інформація про намір отримання віз також для найближчих членів сім’ї.

Стартапи, які звертаються за візою для співробітників, мають отримати документ, що підтверджує право на участь у програмі Poland Prize.

Малі, середні та великі підприємства мають отримати документ, що підтверджує право на участь у програмі Польського агентства з інвестицій та торгівлі.


Чому варто обрати Польщу?

Насамперед завдяки географічному положенню та безпосередньому доступу до моря, що робить можливим експорт продуктів як на схід, так і на захід, морем і суходолом.

Польща характеризується відносно низьким рівнем оподаткування (CIT, PIT) порівняно з іншими державами Європи.


Зв’яжіться з нами

Якщо ви є фахівцем ІТ, стартапом або малим, середнім чи великим підприємством і хотіли б прийняти участь у програмі Poland.Business Harbour – зв’яжіться з нами. Ми надамо вам правову та податкову підтримку, а також консультацію щодо перенесення бізнесу до Польщі.

Strona do poprawnego działania wymaga włączonej obsługi JavaScript w przeglądarce.